Premiér: Vláda se bude věnovat projektům pro Moravskoslezský kraj

24. prosince 2015 v 11:34 | Rychle Sms Půjčky
Ostrava - Vláda se počátkem příštího roku bude prioritně věnovat projektům sanací starých ekologických zátěží, které se týkají Moravskoslezského kraje a současně dávají příležitost pro vytváření nových pracovních míst. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to řekl na tiskové konferenci v Ostravě.

Kraj se obává prudkého nárůstu nezaměstnanosti v souvislosti s potížemi těžební firmy OKD, o práci mohou přijít až desítky tisíc lidí. Region měl na konci listopadu více než 70.000 nezaměstnaných, jejich podíl činil 8,2 procenta.
Premiér řekl, že se ukázalo jako naprosto správné rozhodnutí kraje a vlády chystat průmyslovou zónu Nad Barborou v Karviné. Na vybudování zóny v areálu bývalého dolu schválila vláda až 750 milionů korun, celkové náklady jsou plánovány na 1,2 miliardy. Má tam vzniknout na 2000 pracovních míst. "Pevně věřím, že v nadcházejícím roce bude velmi intenzivně pokračovat příprava této unikátní průmyslové zóny, která by mohla nabídnout v příštích letech pozemky pro nové investory," řekl dnes Sobotka. Rychle Sms Půjčky.
Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD) řekl, že se ukazuje, že vytěžitelnost některých dolů není delší než možná 12 - 16 měsíců. S vytvářením nových míst by podle něj měla pomoci právě náprava některých věcí z minulosti, odstranění starých ekologických zátěží a příprava nových rozvojových zón.
"Zcela jasně dnes na tripartitě i na ostatních jednáních zaznělo, že bude vydán pokyn, ať se projekty, které jsou léta připraveny na revitalizaci a přinesou nová pracovní místa, zejména pod křídly státní společnosti Diamo, ať se odblokuji a je zajištěna jejich realizace," řekl hejtman. Doplnil, že by se mělo jednat například o sanaci heřmanické haldy a revitalizaci rozvojové zóny Hrušov v Ostravě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama