Listopad 2015

Chinese investors to build huge spa in south Moravia

28. listopadu 2015 v 5:31

Spa will be a 12-building greenfield project and open in 2018

Beijing, Nov 27 (ČTK correspondent) - A huge spa, to be built for the equivalent of Kč 2 billion by Chinese investors from the Hebei province in cooperation with the South Moravia region, will emerge in Pasohlávky, South Moravia, South Moravia governor Michal Hašek told journalists today.
Hašek is accompanying Prime Minister Bohuslav Sobotka on a visit to China.
The spa, to be opened at the end of 2018, is to offer some 500 jobs.
The idea of building a spa in Pasohlávky appeared already at the turn of 2007 and 2008. Hašek said that the plan was dynamically addressed only two years ago with the arrival of Jiří Škrla, former head of exhibition company Brněnské veletrhy a výstavy, to the management of company Thermal Pasohlávky.
The company was set up by the South Moravia region and the town of Pasohlávky. The South Moravia region launched talks with the Hebei province some one year ago.
"I am glad that I could sign a memorandum on cooperation for the project with the governor of the Hebei province today," Hašek said.
The today-signed agreement is the expression of political support from the side of the Chinese province and the South Moravia region. All economic details are to be further discussed by the companies involved in the project.
"The total costs that we will invest in the project together with the Chinese side reach around €80 million, which means more than Kč 2 billion," Hašek said.
This will be the biggest spa built as a greenfield project in Central Europe. Twelve spa buildings are to be in roughly a 20 hectare area. After the completion, the spa is to offer its services to around 2,000 guests. Apart from traditional spa care, it will also provide elements of Chinese medicine.
"The Hebei province has its investment fund and on the side of the South Moravia region, company Thermal Pasohlávky is the investor," Hašek said about the project's financing.
The Chinese side is to hold some 80 percent and the Czech side 20 percent in the project, he added.
The talks about the project's details are to be completed some time in the first half of next year. Permit procedures will follow. Pujčky na Účet rychle.
The construction itself is planned for the second half of 2017 and for 2018. The spa is to be opened to clients at the end of 2018 or in February 2019 at the latest.
Most of the employees will be from the Czech Republic. The spa is to specialize mainly in treatment of locomotive organs.
Čínský akciový trh v pátek prudce propadl kvůli rozšíření vyšetřování brokerů

27. listopadu 2015 v 14:23 Novinky
Čínský akciový trh zažil v průběhu pátečního obchodování prudký pokles poté, co se seznam subjektů vyšetřovaných v rámci podezřelých obchodů s cennými papíry rozšířil o dva hlavní brokerské domy v Číně. Také většina ostatních asijských trhů se vydala v tlumeném obchodování v souvislosti s uzavřením americké Wall Street kvůli svátku Den díkůvzdání níže. Investoři také sledují vývoj napjatých vztahů mezi Ruskem a Tureckem.
Čínský Shanghai Composite index klesl o 5,5% na 3,436.30. Japonský Nikkei 225 oslabil o 0,3% na 19,883.94, jihokorejský Kospi klesl o 0,1% na 2,028.99 a Hongkongský Hang Seng ztratil 1,9% na 22,062.68. Cestou poklesu se vydaly také regionální trhy na Tchaj-wanu, v Austrálii, na Filipínách, Indonésii a v Singapuru.
Dvě hlavní čínské makléřské firmy oznámily, že jsou předmětem vyšetřování kvůli možnému porušení pravidel trhu s cennými papíry v souvislosti s otřesem a akciovým propadem v průběhu letošního léta. Z pohledu mnohých je vyšetřování čistě snahou čínské vlády odklonit pozornost od vlastní akciové bubliny, jejímuž vytvoření sama dopomohla.
Trhy jsou na pozoru také kvůli geopolitickému napětí poté, co Turecko sestřelilo ruské vojenské letadlo, které vstoupilo do jeho vzdušného prostoru z oblasti válkou zmítané Sýrie. Ruský prezident Vladimír Putin na jedné straně řekl, že jeho země je připravena spolupracovat s Američany vedenou koalicí bojující proti skupině islámského státu, ale na druhou stranu zkritizoval USA za to, že mělo zabránit koaličnímu spojenci Turecku v takové akci.

Podvodníci cílí na klienty další české banky

27. listopadu 2015 v 11:06
Zkraje týdne se ukázalo, že počítačoví podvodníci se prostřednictvím nevyžádané pošty snaží vylákat přihlašovací informace k účtům klientům Komerční banky. Prakticky totožný phishingový podvod je nyní zaměřen také na majitele bankovního účtu GE Money Bank. Před hrozbou varoval Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.

"Po phishingové vlně, která mířila na elektronické bankovnictví Komerční banky, jsme zaznamenali téměř totožný e-mail určený pro klienty GE Money Bank," upozornil Pavel Bašta, bezpečnostní analytik týmu CSIRT.CZ, který je provozován sdružením CZ.NIC.
Po kliknutí na odkaz v e-mailu je uživatel přesměrován na falešnou stránku GE Money Bank.bezpečnostní analytik týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta
Scénář útoku je prakticky totožný jako v případě útoku na klienty Komerční banky. "Uživatele tento podvodný e-mail navádí k aktualizaci certifikátů, a to z důvodu nově nalezené zranitelnosti. Po kliknutí na odkaz v e-mailu je uživatel přesměrován na falešnou stránku GE Money Bank, která vyžaduje zadání přihlašovacích údajů do elektronického bankovnictví," konstatoval Bašta.
V případě, že uživatelé skutečně zadají přihlašovací údaje do podvodného formuláře, který vypadá jako skutečné internetové bankovnictví GE Money Bank, mají počítačoví piráti vyhráno. V přístupu na účet jim už nic nebrání.

Zotročit dokážou i chytrý telefon

Pokud se jim podaří zotročit také chytrý telefon majitele účtu, například prostřednictvím nějaké podvodné aplikace, získají kompletní kontrolu nad penězi klienta banky. Připravit jej pak mohou klidně o všechny peníze na účtu, pokud to samozřejmě limity internetového bankovnictví dovolí. Mají totiž kontrolu i nad potvrzovacími SMS zprávami jednotlivých transakcí.
Od phishingových zpráv se distancovala už i GE Money Bank. "Podvodný e-mail nabádá k otevření internetového bankovnictví kliknutím na věrohodnou kopii přihlašovací stránky do Internet Banky, ale se špatnou internetovou adresou," podotkli zástupci banky.

Útoky jsou sofistikované

Phishingový podvod tak mohou pozornější čtenáři poznat podle toho, že v adresním řádku internetového prohlížeče je neznámá adresa. Skutečná adresa internetového bankovnictví GE Money Bank začíná
"Důrazně doporučujeme takové e-maily smazat! Pokud nebudete na e-maily reagovat, nemůže se nic stát," uzavřeli zástupci banky.
Aktuální vlna podvodů cílící na klienty tuzemských bank je poměrně sofistikovaná. V prvním zaznamenaném případě týkajícím se Komerční banky si totiž počítačoví podvodníci dokázali poradit i se sofistikovanější formou zabezpečení - obejít dokázali i bezpečnostní certifikát, který je pro každého klienta unikátní a slouží k přístupu do internetového bankovnictví.